Müsaadenizle delirme hakkımı kullanıyorum.

Arden Oluk ve Ayşe Öztürkmen’nin, günümüz toplumunda insanın varolma mücadelesi ve dönüşümünü anlatan bu ilginç sergisi 25 Marttan itibaren Arnavutköy Join+idea’da sanatseverler ile buluşacak.

Arden Oluk’un resimleri ile Ayşe Öztürkmen’in seramik heykellerinden oluşan, küratörlüğünü Meryem Sultuybek’in yaptığı bu kolektif sergide;

insanın, tek bir hücreden başlayan yolculuğu, doğumu, kendini arayışı, zihnini ve bedenini keşfi ve sonrasında toplum ile birlikte geldiği hali ile korkulara, isyana, meraka, sorgulayışa ve varoluşa dair birçok sürecini görmek mümkün.

Günümüz insanın arayışına, içe dönüşüne ve toplum dayatmalarına dair bir manifesto. Aramaktan usanmayanlar, içlerine bakmaktan korkmayanlar, en doğal haklarından biri olan delirme hakkını kullananlar için…

25 Mart Cuma akşamı 19.30-23.30 saatleri arasında Arnavutköy Joint Idea’da “Müsaadenizle delirme hakkımı kullanıyorum.” sergisinin açılış partisine davetlisiniz.

Sergiyi 10 Nisan’a kadar gezebilirsiniz.

Ayşe Öztürkmen:

1983 doğumlu olan Ayşe Öztürkmen, 10 senelik kurumsal hayat tecrübesi sırasında seramikle tanıştı. 2014 yılından beri Çamurhane Seramik Atölyesinde eğitim alıyor. Ağırlıklı olarak insan ve yüz figürleri üzerine çalışıyor.

2016 yılında 2 karma sergide eserleri yer aldı. Seramik heykel eğitimi için şu sıralar Melbourne’de yaşıyor. 

Arden Oluk:

1982’de İstanbul’da doğdu. Küçüklük yıllarından itibaren kelimelerden önce kendisini boya kalemleriyle dışa vurdu. Çizim ve resim, ömürlük bir varoluş tecrübesine ulaştı.

Yaşamı boyunca A.B.D., Meksika, Atlantik Okyanus Adaları, Avrupa, Japonya ve Hindistan arasında gezerek varoluşu ve farklı kültürleri izleyerek tecrübe etti.

2000 ve 2004 seneleri arasında aralıksız İngiltere’de yaşadı. Moda illüstrasyon, baskı ve sanat tarihi konularını çalıştı, eğitim aldı.Belirli bir akademik ekole bağlı kalmaması, Arden’i otantik ve taklitten uzak, karma disiplin uygulayan bir sanatçıya dönüştürdü.

Tinsel algısınsan doğan, kendine has tekniklerini ve tarzını yansıttı. Bağımsız kalmayı tercih etti. Kendisini soyut-dışavurumcu olarak tanıttı.