Arden Oluk ile “Revealing The Spirits Of The Non-Living Things”

Arden Oluk’un Arnavutköy Join+idea’da devam eden resim sergisi “Spirits Of The Non-Living Things” üzerine harika bir söyleşiye hazır olun!

6 Kasım Pazar günü 15:00-17:00 saatleri arasında Kanyon Join+idea’da gerçekleşecek olan katılıma açık bir söyleşiyle Arden Oluk, iç dünyasının kapılarını aralıyor; kütüphanesinin gizli dilini deşifre ederek bizlerle paylaşıyor.

Bonus; en sevdiğiniz kitabı hediye paketi yaparak getirin ve bir başkasının favorisiyle değiştirin!”

Bu sergi 3. İstanbul Tasarım Bienali Yaratıcı Mahalleler Programı kapsamında Join+idea tarafından gerçekleştirilmektedir.

Arden, ruhuyla resmin felsefesi için resim yapan bir sanatçıyken bu sergide bizlere aklı gösteriyor, aklın dünyası eşyalar aracılığıyla aralanıyor. Resimlerindeki her bir objede ya da parçada kendine has yorumlarıyla bizlere yepyeni hikayeler fısıldıyor.

Seride bizleri çok kişisel illüstratif çizgiler karşılıyor. Bütününden her harfe kadar ilgilenilmiş, tasarlanmış, bazen de kendi oluşumuna bırakılmış. Sanatçı hem kendini hem de resimlerdeki karakterleri ve objeleri özgür bırakmış. Ne onları ne de kendini alışılagelmiş kalıplara sokma kaygısı duymadan, bu dünyanın içinden objeleri “gerçeklik” ve metafizik arasında bambaşka bir dünyada yeniden yorumluyor. Ruhla ve metafizikle yakından ilgilenen sanatçı, resmettiği objelere ruhlarına uygun olduğunu düşündüğü yeni isimler vererek kendi hikayelerini yazmalarını sağlıyor.